Laserowy Peeling Fotona
Spłycone zmarszczki, zwężone pory, gładka skóra to najważniejsze efekty zastosowania terapii laserowej Fotona. Peeling laserowy jest bezinwazyjną metodą przebudowy kolagenu w głębokich strukturach skóry. Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej i skutecznej technologii efekt odmłodzonej, rozświetlonej skóry widoczny jest już nawet po pojedynczej sesji.
Rodzaje peelingu
Światło lasera kierowane na skórę powoduje uszkodzenie i złuszczenie jej powierzchownej warstwy. Resurfacing, czyli peeling powierzchowny działa minimalnie ablacyjnie na powierzchowne warstwy skóry i jest wystarczający, aby zregenerować skórę lub zlikwidować przebarwienia i rozszerzone pory. Efektem tego typu peelingu jest ogólne oczyszczenie i poprawa tekstury skóry. Peeling średni lub głęboki działa bardziej intensywnie, ponieważ wiązka lasera przenika do głębszych warstw skóry i umożliwia redukcję zmarszczek, blizn zanikowych, potrądzikowych oraz przebarwień. Po zabiegu tym czas rekonwalescencji jest dłuższy, skóra zaczyna się łuszczyć 2–4 dni po zabiegu i przez kilka dni może utrzymywać się rumień.
Wskazania do wykonania peelingu laserowego:
- zmarszczki, pierwsze objawy starzenia,
- objawy utraty jędrności i elastyczności skóry,
- przebarwienia skóry, niejednolity koloryt,
- blizny (potrądzikowe, zanikowe itd.),
- rozszerzone pory,
- tzw. „skóra palacza”,
- szorstka skóra o niejednolitej powierzchni.
Przeciwwskazania do peelingu laserowego:
- cukrzyca, nadciśnienie i choroby układu krążenia,
- atopowe zapalenie skóry,
- podrażnienia lub uszkodzenia skóry,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- ciąża i laktacja,
- antybiotykoterapia (na miesiąc przed zabiegiem),
- przyjmowanie sterydów i leków fotouczulających,
- suplementacja diety preparatami zawierającymi żelazo i biotynę,
- stosowanie preparatów z witaminą A,
- bardzo sucha lub wrażliwa skóra,
- intensywna opalenizna.
Jak przebiega zabieg peelingu laserowego Fotona?
Po zabezpieczeniu oczu pacjenta okularami ochronnymi i oczyszczeniu twarzy skórę naświetla się laserem Fotona. W czasie zabiegu peelingu laserowego na skórze może być odczuwalne delikatne ciepło i pieczenie, które w Vinci Clinic redukujemy przy użyciu bardzo zimnego, jałowego powietrza generowanego przez specjalne urządzenie. Jedna sesja peeling laserowego trwa około 30 minut. Dzięki odbudowie komórkowej skóry w ciągu 2 tygodni od zabiegu obserwujemy wyrównanie się kolorytu skóry. Czasami – w zależności od typu skóry i występujących przebarwień – zauważalny efekt może być widoczny nieco później.
Liczba zabiegów zależna od oczekiwanego efektu
Liczba zabiegów, które zostaną wykonane, zależy od rezultatu, jaki pacjent chciałby osiągnąć. Pojedynczy zabieg zapewni spłycenie delikatnych zmarszczek, zwężenie porów i da efekt wygładzonej skóry. Jeśli jednak celem pacjenta jest redukcja głębokich zmarszczek, blizn oraz występujących na skórze przebarwień, wskazane może być przeprowadzenie kilku zabiegów peelingu laserowego.
Rekonwalescencja i pielęgnacja skóry po zabiegu
Skórę poddaną działaniu lasera charakteryzuje wzmożone łuszczenie, które występuje około 3 dni po zabiegu. Skóra jest w tym czasie bardziej wrażliwa, lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Okres rekonwalescencji uzależniony jest od głębokości na jaką został wykonany zabieg. Po przeprowadzonym zabiegu skóry nie wolno opalać przez przynajmniej 2 tygodnie. Zaleca się także stosowanie kremu z filtrem UV, a także unikanie makijażu.