Endolifting Fotona 3D

Endolifting to laserowy lifting twarzy przeprowadzany z wnętrza jamy ustnej, który łączy w sobie kilka procedur wykonywanych podczas jednej wizyty. Zabieg ten, zapewniający odmłodzenie skóry jest przeprowadzany z wykorzystaniem dwóch uzupełniających się fal (lasery Fotona Er:YAG oraz Nd:YAG).


Jak przebiega zabieg?

Skanowanie mięśni twarzy z wnętrza jamy ustnej umożliwia precyzyjne skalibrowanie długości fal. Dzięki temu podczas zabiegu tkanki są odpowiednio podgrzewane, co prowadzi do kurczenia się włókien kolagenowych. Dlatego bez naruszania ciągłości wierzchnich warstw skóry następuje odbudowa kolagenu. Skutkuje to poprawą elastyczności i większym napięciem skóry – w ten sposób wygładzone zostają zmarszczki wokół ust, linie marionetki oraz bruzdy nosowo-wargowe. Kolejny etap zabiegu endoliftingu to fotoodmładzanie przy użyciu lasera neodymowo-yagowego. Procedura ta pozwala na ujednolicenie koloru skóry, a także eliminuje niewielkie przebarwienia. W dalszej kolejności stosowana jest zimna ablacja, która polega na peelingu laserowym z zastosowaniem lasera erbowo-yagowego. Pozwala to pogłębić uzyskane efekty, a zarazem umożliwia wygładzenie i rozjaśnienie skóry. Na życzenie pacjenta poszczególne etapy zabiegu endoliftingu mogą być wykonywane oddzielnie.

Po zabiegu endoliftingu

Przez kilka dni po zabiegu (najczęściej od 3 do 7) skóra może być zaczerwieniona ze względu na zachodzące w niej procesy odbudowy oraz złuszczanie martwego naskórka.