Technologie

Nowoczesne technologie, bez których nie wyobrażamy już sobie naszego życia, całkowicie zmieniły także oblicze współczesnej medycyny. Trudno zliczyć wynalazki i technologie, które sprawiły, że pacjenci są dzisiaj coraz trafniej diagnozowani, mogą przy tym cieszyć się dłuższym życiem oraz jego wyższym komfortem.

Dzięki nowoczesnym technologiom stomatologia jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin medycyny. Dlatego w Vinci Clinic naszą wiedzę i doświadczenie kliniczne wspiera nowoczesna aparatura, godna stomatologii trzeciej dekady XXI wieku.


Tomografia 3d

Trójwymiarowe obrazowanie RTG wykorzystujemy w Vinci Clinic już od 12 lat. Na podstawie własnych doświadczeń (kilka tysięcy przebadanych tą metodą pacjentów) możemy potwierdzić niezwykłą skuteczność tej metody diagnostycznej, nieporównywalną z tradycyjnymi (dwuwymiarowymi) zdjęciami RTG. Przy relatywnie niskiej dawce promieniowania, porównywanej do badania pantomograficznego („panorama”), tomografia 3D pozwala na precyzyjną ocenę nie tylko zębów, ale także kości, zatok szczękowych, stawów skroniowo-żuchwowych.


Mikroskop

Lekarz stomatolog operuje na niewielkim obszarze, porównywalnym do wielkości paznokcia. Stosuje przy tym bardzo ostre narzędzia, instrumenty rotacyjne, które wymagają niezwykłej precyzji. Aby zabieg był dla pacjenta bezpieczny, precyzyjny, a zarazem skuteczny, niezbędne jest tzw. „oko uzbrojone”, czyli praca lekarza z wykorzystaniem mikroskopu albo lup stomatologicznych. W Vinci Clinic wszyscy lekarze pracują w lupach stomatologicznych, które pozwalają na kilkukrotne powiększenie pola zabiegowego. Kiedy zabieg wymaga jeszcze większej precyzji (np. podczas leczenia kanałowego), stosujemy niezwykle zaawansowane technologicznie mikroskopy zabiegowe firmy Zeiss lub Leica (powiększenie × 20–50).


Laser

Technologia laserowa, od angielskiego Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation, oznacza wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania. W Vinci Clinic laser znajduje zastosowanie w prawie wszystkich dziedzinach stomatologii, np. w periodontologii, w zabiegach z zakresu chirurgii szczękowej oraz w stomatologii zachowawczej. Do najważniejszych zalet laseroterapii zaliczyć należy małoinwazyjność, większy komfort zabiegu, często brak krwawienia oraz znacznie krótszy czas gojenia. Mamy 30-letnie doświadczenie w laseroterapii, a od początku 2022 roku użytkujemy najbardziej zaawansowany technologicznie laser LightWalker firmy Fotona, pozwalający również na wykonywanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.


Skaner wewnątrzustny

Jest to urządzenie oparte na technologii cyfrowej, które umożliwia odwzorowanie kształtu zębów i warunków zgryzowych pacjenta. Dzięki tym „cyfrowym wyciskom” skanowanie zapewnia ogromną wygodę pacjenta – nie jest już niezbędne wprowadzanie do ust łyżek z masą wyciskową, które u wielu osób powodują znaczny dyskomfort, a nawet odruch wymiotny. W Vinci Clinic mamy wieloletnie doświadczenie w stosowaniu skanerów wewnątrzustnych, co przekłada się na precyzję wykonywanych odbudów, a tym samym sukces leczenia protetycznego naszych pacjentów. W naszej klinice stosujemy skanery wiodącej marki iTero, które doskonale sprawdzają się w projektowaniu leczenia wad zgryzu.


Invisalign

Skanery wewnątrzustne iTero współpracują z systemem Invisalign, który wykorzystuje sztuczną inteligencję w planowaniu leczenia wad zgryzu (leczenia ortodontycznego) – projektowaniu oraz produkcji indywidualnych nakładek korekcyjnych. Invisalign to wiodący system, obecny na światowym rynku od ponad 20 lat, z liczbą pacjentów przekraczającą już 11 milionów.