Depilacja laserowa włosów laser Fotona

Zbędne owłosienie stanowi poważny problem dla wielu pacjentów: zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W pierwszym przypadku jest to zwykle mankament natury estetycznej, ale znaczną część pacjentów klinik stanowią panie zmagające się z hirsutyzmem, czyli występowaniem owłosienia typu męskiego. Z dostępnych badań wynika, że problem ten, spowodowany przez wysoki poziom męskich hormonów płciowych, dotyczy – w różnym stopniu – od 5 do 10% kobiet.


Depilacja z zastosowaniem laserów Fotona (Nd:YAG oraz Er:YAG) to skuteczna metoda pozbycia się zbędnego owłosienia. Laseroterapia umożliwia trwałe, a przy tym komfortowe i w pełni bezpieczne dla pacjenta usunięcie włosków. Aby uzyskać trwały efekt gładkiej skóry, w większości przypadków wskazane jest przeprowadzenie kilku (od 4 do 6) sesji. Stosuje się depilację twarzy, pach, sutków, brzucha, pleców, okolic bikini, rąk, nóg oraz stóp.

Uwaga! Zabieg ten nie może być przeprowadzany u każdego pacjenta. Depilacji nie wykonuje się u osób z chorobą nowotworową, stwardnieniem rozsianym, z bielactwem, łuszczycą, „rybią łuską”, u kobiet w ciąży, pacjentów przyjmujących leki światłouczulające, a także u osób ze zmianami wirusowymi w miejscu depilacji.