Konsultacja lekarska

W trafnym postawieniu diagnozy, a następnie zaplanowaniu leczenia niezwykle istotną rolę odgrywa dokładne i prawidłowo przeprowadzone badanie Pacjenta. Obejmuje ono szczegółowy wywiad chorobowy oraz nie mniej wnikliwe badanie fizykalne, inaczej zwane przedmiotowym. Jeśli Pacjent nie posiada aktualnego zdjęcia RTG, niezbędne jest wykonanie badania tomograficznego 3D. Na ich podstawie lekarz – w ramach konsultacji specjalistycznej – określa najważniejsze potrzeby zdrowotne Pacjenta, a następnie planuje przebieg całego leczenia.

Badanie Pacjenta
120-200 zł

Diagnostyka RTG

Obrazowanie rentgenowskie jest niezbędnym elementem prawidłowo przeprowadzonego badania. Im bardziej precyzyjne jest to badanie, tym więcej cennych informacji dostarcza lekarzowi. W ten sposób może on wykryć m.in. stany patologiczne (próchnica, torbiele, zapalenia, nowotwory), które bardzo często nie powodują żadnych objawów i dolegliwości bólowych, a mogą stanowić duże zagrożenie dla zdrowia Pacjenta. Dlatego też w naszej klinice badaniem z wyboru jest tomografia trójwymiarowa (z zastosowaniem tomografu wiązki stożkowej – CBCT), która zapewnia najbardziej precyzyjne obrazowanie wszystkich struktur anatomicznych. W badaniu tym nie ograniczamy się do niewielkiej okolicy, ale uzyskujemy obraz całej szczęki i żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych, zatok szczękowych i innych ważnych struktur twarzoczaszki.

Rentgen pojedynczego zęba
40 zł
Badanie pantomograficzne
170 zł
Badanie cefalometryczne
170 zł
Tomografia 3D
190 – 370 zł

Znieczulenie

Zabiegi przeprowadzane w Vinci Clinic są wykonywane, jeśli zachodzi taka konieczność, w znieczuleniu miejscowym. Stosowane są do tego celu specjalne strzykawki (typu karpula) i igły małej średnicy. Możliwe jest również wykonanie znieczulenia za pomocą urządzeń sterowanych komputerem.
Dokładamy wszelkich starań, aby sama procedura znieczulenia była całkowicie bezbolesna i bezpieczna, a uzyskany skuteczny efekt zapewniał pacjentowi komfort podczas całego leczenia.

Znieczulenie miejscowe
50 - 130 zł

Implantoprotetyka

Uzupełnianie braków zębowych za pomocą implantów jest jedną z największych zdobyczy nowoczesnej stomatologii. W Vinci Clinic stosujemy sześć różnych systemów implantologicznych, które są rekomendowane – w zależności od warunków anatomicznych w jamie ustnej Pacjenta. Możemy uzupełnić zarówno pojedynczy brak zęba, jak i całkowite bezzębie. Nie ma konieczności zastępowania każdego braku zębowego jednym implantem. Do skutecznego implantowania całej bezzębnej szczęki lub żuchwy wystarczą 4 implanty, na których wsparta jest proteza (overdenture) – taką procedurę możemy wykonać w ciągu zaledwie jednego dnia. Doskonałym rozwiązaniem w przypadku leczenia rozległych braków zębowych jest wykonanie uzupełnienia protetycznego typu most wspartego na 2, 3 lub większej liczbie implantów. Wszystkie systemy, które stosujemy w naszej klinice, używane są z powodzeniem już od 20–40 lat, co zostało potwierdzone w licznych badaniach naukowych.

Wprowadzenie implantu
1800 – 4500 zł
Korona na implancie
3400 – 4100 zł
Proteza overdenture na 4 implantach
od 9800 zł

Protetyka

Współczesna protetyka gwarantuje uzupełnienie braków zębowych nawet w najtrudniejszych sytuacjach klinicznych. Wykonujemy uzupełnienia stałe (korony, mosty), które pozwalają Pacjentowi zapomnieć o tym, że nie ma zębów (Pacjent nie musi wyjmować ich każdego dnia). Jeśli Pacjent nie ma ani jednego swojego zęba, oferujemy tzw. protezy wyjmowane: akrylowe, szkieletowe oraz elastyczne.
Decyzję o wyborze rodzaju materiału podejmuje lekarz uwzględniając warunki protetyczne w jamie ustnej Pacjenta. Uwaga! Nie zawsze zastosowanie „drogiego” materiału gwarantuje dobry efekt w konkretnej sytuacji.
Materiały stosowane w Vinci Clinic, z których wykonane są wszystkie uzupełnienia protetyczne, są atestowane i nie wywołują reakcji alergicznych.
Proteza całkowita akrylowa
2450 zł
Proteza elastyczna
2850 zł
Proteza szkieletowa
2750 zł
Korona porcelanowa na metalu
1350 – 2250 zł
Korona pełnoceramiczna
od 3400 zł

Estetyczne i funkcjonalne rekonstrukcje zgryzu

W Vinci Clinic wyznajemy zasadę, że nie ma trwałej estetyki bez poprawnej funkcji układu żucia. Aby po odbudowie zniszczonych zębów funkcja była poprawna, należy przeprowadzić analizę okluzji (poprawne kontaktowanie się zębów górnych i dolnych) oraz ocenić stabilność stawów skroniowo-żuchwowych i prawidłowe działanie mięśni.
Po ocenie warunków okluzyjnych i funkcji lekarz planuje rekonstrukcję układu żucia, odbudowę zębów, uzupełnienie brakujących zębów i proponuje Pacjentowi zastosowanie koron, mostów, licówek czy odbudowę bezpośrednią zębów z wykorzystaniem materiałów kompozytowych.

Analiza okluzji wg DAWSONA
850 – 1950 zł
Licówka porcelanowa
od 3600 zł

Chirurgia stomatologiczna

W celu ograniczenia urazowości podejmowanych procedur, w Vinci Clinic wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonujemyw znieczuleniu miejscowym i z poszanowaniem okolicznych tkanek. Aby ograniczyć do minimum utratę kości, zęby są usuwane w sposób atraumatyczny, bez uszkadzania struktury kostnej i dziąsła. Tego typu postępowanie ma ogromne znaczenie w przypadku późniejszej odbudowy brakującego zęba za pomocą implantu (brak kości). W Vinci Clinic w trakcie zabiegu usunięcia zęba/zębów stosujemy zabiegi regeneracyjne z wykorzystaniem materiałów autogennych (preparat PRF uzyskany z krwi Pacjenta oraz materiał kostny). Użycie fibryny bogatopłytkowej (PRF) w dużym stopniu regeneruje utracone tkanki, ale też zapewnia lepsze i szybsze gojenie ran.

Atraumatyczne usunięcie zęba
290 – 550 zł
Usunięcie zęba mądrości
580 – 1150 zł
Sterowana regeneracja kości
1000 – 3800 zł
Augmentacja kości fibryną bogatopłytkową (PRF)
460 – 750 zł
Laser Erb:YAG
240 – 850 zł
Zabiegi chirurgiczne rozległe
indywidualna wycena
Resekcja wierzchołka korzenia zęba
950 – 1650 zł

Ortodoncja

W Vinci Clinic obowiązuje zasada Primum non nocere („Po pierwsze nie szkodzić”), dlatego leczenie ortodontyczne w 90% wykonujemy z użyciem systemu Invisalign. Tylko w nielicznych przypadkach, gdy jest taka konieczność, proponujemy leczenie aparatami stałymi, które jest obarczone mnóstwem niedogodności i ewentualnych powikłań. Aparaty stałe trzeba stosować 2–3 razy dłużej, powodują one dolegliwości bólowe, mogą być przyczyną próchnicy wtórnej, a wokół zębów powodować zaniki kości. W Invisalign wykorzystujemy sztuczną inteligencję, która pozwala indywidualnie zaprojektować leczenie u Pacjenta. Jest ono stosunkowo krótkie (trwa około 6 miesięcy), a jego ostateczny efekt można – dzięki wizualizacji komputerowej – zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem terapii. Najbardziej docenianą przez Pacjentów zaletą tego systemu jest brak dolegliwości bólowych, estetyczny wygląd (przezroczyste nakładki zakładane na zęby są niewidoczne) i fakt, że koszty – w porównaniu z tradycyjnym leczeniem – są zbliżone.

Leczenie systemem Invisalign
od 8500 zł

Stomatologia zachowawcza

W języku polskim termin ten (niezbyt szczęśliwie) dotyczy tzw. leczenia zębów, czyli zakładania wypełnień (potocznie: plomb). Leczenie próchnicy polega na usunięciu zniszczonych przez nią tkanek twardych zęba i zastąpieniu ich materiałem odtwarzającym tkanki zęba. Dlatego też bardziej precyzyjnym terminem byłaby stomatologia odtwórcza, dzięki której lekarz stomatolog odtwarza brakujące tkanki zęba bezpośrednio w ustach Pacjenta (wypełnienia) lub drogą pośrednią za pomocą nakładów. Nakłady (z ang. inlay, onlay, overlay) wykonywane są poza ustami Pacjenta przez technika dentystycznego lub z użyciem programu komputerowego (CAD/CAM) i cementowane przez lekarza na następnej wizycie.
W Vinci Clinic stosujemy oba rodzaje wypełnień wykorzystując – tak jak w innych przypadkach – atestowane i sprawdzone materiały.

Wypełnienie ubytku w zębie
290 – 630 zł
Bezpośrednia odbudowa zęba
400 – 1120 zł
Pośrednia rekonstrukcja zęba typu inlay, onlay, overlay
1450 – 2050 zł

Profilaktyka chorób przyzębia i próchnicy

W naszej klinice przykładamy ogromną wagę do zabiegów higienizacyjnych, które są niezbędne w profilaktyce chorób przyzębia i próchnicy. Kompleksowa higienizacja dotyczy nie tylko skalingu, piaskowania (polerowania) widocznych części zęba, ale również okolicy poddziąsłowej. Kieszonki dziąsłowe (przestrzeń między zębem a dziąsłem) mają głębokość około 3–5 mm, a w przypadku stanu zapalnego tkanek okołozębowych kieszonki te mogą być nawet dwukrotnie głębsze. Aby nie uszkodzić okolicy poddziąsłowej w trakcie czyszczenia, standardowo wykorzystujemy do tego celu specjalne urządzenie o nazwie Cavitron. W ten sposób przeprowadzony zabieg periodontologiczny jest bezpieczny dla zębów i dziąseł oraz – co jest szczególnie doceniane przez Pacjentów – całkowicie bezbolesny.

Kompleksowa higiena jamy ustnej
350 zł
Zabieg periodontologiczny. Cavitron
480 – 670 zł

Stomatologia dziecięca

Jesteśmy przekonani, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, a to odnosi się szczególnie do naszych najmłodszych Pacjentów. Dziecko najlepiej zapoznać z gabinetem, lekarzem, asystą oraz instrumentarium wtedy, gdy jeszcze nie ma potrzeby przeprowadzenia leczenia. W naszej klinice tzw. wizyty adaptacyjne są niezmiernie ważne – dzięki nim mały pacjent przyzwyczaja się do otoczenia gabinetu i nie ma złych skojarzeń z wizytą u dentysty. W ramach profilaktyki u dzieci w Vinci Clinic przeprowadzamy m.in. zabiegi lakowania zębów, dzięki którym chronione są szczególnie te miejsca, w których najczęściej rozwija się próchnica.

Wypełnienie w zębie mlecznym
150 – 200 zł
Usunięcie zęba mlecznego
150 – 220 zł
Lakowanie zębów stałych
150 – 250 zł
Oczyszczanie zębów i fluoryzacja
110 – 200 zł

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Leczenie kanałowe jest jedynym ratunkiem dla zęba w sytuacji, gdy dochodzi do zapalenia miazgi zęba spowodowanego próchnicą lub przeciążeniem zęba, a także w wyniku wady zgryzu lub choroby okluzyjnej. W skutecznym znieczuleniu, po usunięciu zapalnych tkanek z kanałów zębowych, lekarz wypełnia je bardzo szczelnie odpowiednim materiałem, wykorzystując do tego celu specjalne urządzenie. Aby nie przeoczyć niewidocznych gołym okiem małej średnicy kanałów stomatolog posiłkuje się mikroskopem zabiegowym. Cały zabieg leczenia kanałowego wykonywany jest z użyciem koferdamu – specjalnej gumy izolującej leczony ząb do środowiska jamy ustnej. Leczenie jest wówczas bezpieczne i komfortowe dla Pacjenta, ponieważ wszystkie stosowane leki oczyszczające kanały zębowe i niszczące bakterie nie przedostają się do jamy ustnej i gardła.

Leczenie kanałowe zęba
780 – 1950 zł