Konsultacja lekarska
w tym badanie Pacjenta120-160 złW trafnym postawieniu diagnozy, a następnie zaplanowaniu leczenia niezwykle istotną rolę odgrywa dokładne i prawidłowo przeprowadzone badanie Pacjenta. Obejmuje ono szczegółowy wywiad chorobowy oraz nie mniej wnikliwe badanie fizykalne, inaczej zwane przedmiotowym.
Jeśli Pacjent nie posiada aktualnego zdjęcia RTG, niezbędne jest wykonanie badania tomograficznego 3D. Na ich podstawie lekarz – w ramach konsultacji specjalistycznej – określa najważniejsze potrzeby zdrowotne Pacjenta, a następnie planuje przebieg całego leczenia.
Diagnostyka RTG
Rentgen pojedynczego zęba35 złObrazowanie rentgenowskie jest niezbędnym elementem prawidłowo przeprowadzonego badania. Im bardziej precyzyjne jest to badanie, tym więcej cennych informacji dostarcza lekarzowi. W ten sposób może on wykryć m.in. stany patologiczne (próchnica, torbiele, zapalenia, nowotwory), które bardzo często nie powodują żadnych objawów i dolegliwości bólowych, a mogą stanowić duże zagrożenie dla zdrowia Pacjenta.
Dlatego też w naszej klinice badaniem z wyboru jest tomografia trójwymiarowa (z zastosowaniem tomografu wiązki stożkowej – CBCT), która zapewnia najbardziej precyzyjne obrazowanie wszystkich struktur anatomicznych. W badaniu tym nie ograniczamy się do niewielkiej okolicy, ale uzyskujemy obraz całej szczęki i żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych, zatok szczękowych i innych ważnych struktur twarzoczaszki.
Badanie pantomograficzne130 zł
Badanie cefalometryczne130 zł
Tomografia 3D200–330 zł
Znieczulenie
Znieczulenie miejscowe40–130 złZabiegi przeprowadzane w Vinci Clinic są wykonywane, jeśli zachodzi taka konieczność, w znieczuleniu miejscowym. Stosowane są do tego celu specjalne strzykawki (typu karpula) i igły małej średnicy. Możliwe jest również wykonanie znieczulenia za pomocą urządzeń sterowanych komputerem.
Dokładamy wszelkich starań, aby sama procedura znieczulenia była całkowicie bezbolesna i bezpieczna, a uzyskany skuteczny efekt zapewniał pacjentowi komfort podczas całego leczenia.
Implantoprotetyka
Wprowadzenie implantu1800–4200 złUzupełnianie braków zębowych za pomocą implantów jest jedną z największych zdobyczy nowoczesnej stomatologii. W Vinci Clinic stosujemy sześć różnych systemów implantologicznych, które są rekomendowane – w zależności od warunków anatomicznych w jamie ustnej Pacjenta.
Możemy uzupełnić zarówno pojedynczy brak zęba, jak i całkowite bezzębie. Nie ma konieczności zastępowania każdego braku zębowego jednym implantem. Do skutecznego implantowania całej bezzębnej szczęki lub żuchwy wystarczą 4 implanty, na których wsparta jest proteza (overdenture) – taką procedurę możemy wykonać w ciągu zaledwie jednego dnia. Doskonałym rozwiązaniem w przypadku leczenia rozległych braków zębowych jest wykonanie uzupełnienia protetycznego typu most wspartego na 2, 3 lub większej liczbie implantów.
Wszystkie systemy, które stosujemy w naszej klinice, używane są z powodzeniem już od 20–40 lat, co zostało potwierdzone w licznych badaniach naukowych.
Korona na implancie2050–3600 zł
Proteza overdenture na 4 implantach5500–7400 zł
Protetyka

Proteza całkowita akrylowa
1550 złWspółczesna protetyka gwarantuje uzupełnienie braków zębowych nawet w najtrudniejszych sytuacjach klinicznych. Wykonujemy uzupełnienia stałe (korony, mosty), które pozwalają Pacjentowi zapomnieć o tym, że nie ma zębów (Pacjent nie musi wyjmować ich każdego dnia). Jeśli Pacjent nie ma ani jednego swojego zęba, oferujemy tzw. protezy wyjmowane: akrylowe, szkieletowe oraz elastyczne.
Decyzję o wyborze rodzaju materiału podejmuje lekarz uwzględniając warunki protetyczne w jamie ustnej Pacjenta. Uwaga! Nie zawsze zastosowanie „drogiego” materiału gwarantuje dobry efekt w konkretnej sytuacji.
Materiały stosowane w Vinci Clinic, z których wykonane są wszystkie uzupełnienia protetyczne, są atestowane i nie wywołują reakcji alergicznych.
Proteza elastyczna2150 zł
Proteza szkieletowa2250 zł
Korona porcelanowa na metalu950–1250 zł
Korona pełnoceramiczna1900–2900 zł
Estetyczne i funkcjonalne rekonstrukcje zgryzu
Analiza okluzji wg DAWSONA850–1950 złW Vinci Clinic wyznajemy zasadę, że nie ma trwałej estetyki bez poprawnej funkcji układu żucia. Aby po odbudowie zniszczonych zębów funkcja była poprawna, należy przeprowadzić analizę okluzji (poprawne kontaktowanie się zębów górnych i dolnych) oraz ocenić stabilność stawów skroniowo-żuchwowych i prawidłowe działanie mięśni.
Po ocenie warunków okluzyjnych i funkcji lekarz planuje rekonstrukcję układu żucia, odbudowę zębów, uzupełnienie brakujących zębów i proponuje Pacjentowi zastosowanie koron, mostów, licówek czy odbudowę bezpośrednią zębów z wykorzystaniem materiałów kompozytowych.
Licówki porcelanowa1850–2450 zł
Chirurgia stomatologiczna
Atraumatyczne usunięcie zęba180–280 złW celu ograniczenia urazowości podejmowanych procedur, w Vinci Clinic wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej  wykonujemyw znieczuleniu miejscowym i z poszanowaniem okolicznych tkanek.
Aby ograniczyć do minimum utratę kości, zęby są usuwane w sposób atraumatyczny, bez uszkadzania struktury kostnej i dziąsła. Tego typu postępowanie ma ogromne znaczenie w przypadku późniejszej odbudowy brakującego zęba za pomocą implantu (brak kości).
W Vinci Clinic w trakcie zabiegu usunięcia zęba/zębów stosujemy zabiegi regeneracyjne z wykorzystaniem materiałów autogennych (preparat PRF uzyskany z krwi Pacjenta oraz materiał kostny). Użycie fibryny bogatopłytkowej (PRF) w dużym stopniu regeneruje utracone tkanki, ale też zapewnia lepsze i szybsze gojenie ran.
Usunięcie zęba mądrości410–710 zł
Sterowana regeneracja kości i tkanek miękkich750–1550 zł
Augmentacja kości z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej PRF450–750 zł
Procedura chirurgiczna z wykorzystaniem lasera Erb-Yag80–250 zł
Zabiegi chirurgiczne rozległe, złożone, ekstrakcje mnogie, przeszczepyindywidualna wycena
Resekcja wierzchołka korzenia zęba790–1150 zł
Ortodoncja
Leczenie systemem Invisalignod 8500 złW Vinci Clinic obowiązuje zasada Primum non nocere (Po pierwsze nie szkodzić”), dlatego leczenie ortodontyczne w 90% wykonujemy z użyciem systemu Invisalign. Tylko w nielicznych przypadkach, gdy jest taka konieczność, proponujemy leczenie aparatami stałymi, które jest obarczone mnóstwem niedogodności i ewentualnych powikłań. Aparaty stałe trzeba stosować 2–3 razy dłużej, powodują one dolegliwości bólowe, mogą być przyczyną próchnicy wtórnej, a wokół zębów powodować zaniki kości.
W Invisalign wykorzystujemy sztuczną inteligencję, która pozwala indywidualnie zaprojektować leczenie u Pacjenta. Jest ono stosunkowo krótkie (trwa około 6 miesięcy), a jego ostateczny efekt można – dzięki wizualizacji komputerowej – zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem terapii.
Najbardziej docenianą przez Pacjentów zaletą tego systemu jest brak dolegliwości bólowych, estetyczny wygląd (przezroczyste nakładki zakładane na zęby są niewidoczne) i fakt, że koszty – w porównaniu z tradycyjnym leczeniem – są zbliżone.
Stomatologia zachowawcza
Wypełnienie ubytku w zębie190–340 złW języku polskim termin ten (niezbyt szczęśliwie) dotyczy tzw. leczenia zębów, czyli zakładania wypełnień (potocznie: plomb). Leczenie próchnicy polega na usunięciu zniszczonych przez nią tkanek twardych zęba i zastąpieniu ich materiałem odtwarzającym tkanki zęba.
Dlatego też bardziej precyzyjnym terminem byłaby stomatologia odtwórcza, dzięki której lekarz stomatolog odtwarza brakujące tkanki zęba bezpośrednio w ustach Pacjenta (wypełnienia) lub drogą pośrednią za pomocą nakładów. Nakłady (z ang. inlay, onlay, overlay) wykonywane są poza ustami Pacjenta przez technika dentystycznego lub z użyciem programu komputerowego (CAD/CAM) i cementowane przez lekarza na następnej wizycie.
W Vinci Clinic stosujemy oba rodzaje wypełnień wykorzystując – tak jak w innych przypadkach – atestowane i sprawdzone materiały.
Bezpośrednia odbudowa zęba310–590 zł
Pośrednia rekonstrukcja zęba typu inlay, onlay, overlay920–1300 zł
Profilaktyka chorób przyzębia i próchnicy
Kompleksowa higiena jamy ustnej z instruktażem higieny jamy ustnej150–250 złW naszej klinice przykładamy ogromną wagę do zabiegów higienizacyjnych, które są niezbędne w profilaktyce chorób przyzębia i próchnicy. Kompleksowa higienizacja dotyczy nie tylko skalingu, piaskowania (polerowania) widocznych części zęba, ale również okolicy poddziąsłowej. Kieszonki dziąsłowe (przestrzeń między zębem a dziąsłem) mają głębokość około 3–5 mm, a w przypadku stanu zapalnego tkanek okołozębowych kieszonki te mogą być nawet dwukrotnie głębsze.
Aby nie uszkodzić okolicy poddziąsłowej w trakcie czyszczenia, standardowo wykorzystujemy do tego celu specjalne urządzenie o nazwie Cavitron. W ten sposób przeprowadzony zabieg periodontologiczny jest bezpieczny dla zębów i dziąseł oraz – co jest szczególnie doceniane przez Pacjentów – całkowicie bezbolesny.
Zabieg periodontologiczny (procedura higienizacji z kiretażem wewnętrznym) z wykorzystaniem urządzenia Cavitron390–550 zł
Stomatologia dziecięca
Wypełnienie w zębie mlecznym100–130 złJesteśmy przekonani, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, a to odnosi się szczególnie do naszych najmłodszych Pacjentów. Dziecko najlepiej zapoznać z gabinetem, lekarzem, asystą oraz instrumentarium wtedy, gdy jeszcze nie ma potrzeby przeprowadzenia leczenia. W naszej klinice tzw. wizyty adaptacyjne są niezmiernie ważne – dzięki nim mały pacjent przyzwyczaja się do otoczenia gabinetu i nie ma złych skojarzeń z wizytą u dentysty.
W ramach profilaktyki u dzieci w Vinci Clinic przeprowadzamy m.in. zabiegi lakowania zębów, dzięki którym chronione są szczególnie te miejsca, w których najczęściej rozwija się próchnica.
Usunięcie zęba mlecznego85–140 zł
Lakowanie zębów stałych80–160 zł
Oczyszczanie zębów i fluoryzacja75–115 zł
Endodoncja (leczenie kanałowe)
Leczenie kanałowe zęba (wraz ze zdjęciami RTG kontrolnymi)580–1430 złLeczenie kanałowe jest jedynym ratunkiem dla zęba w sytuacji, gdy dochodzi do zapalenia miazgi zęba spowodowanego próchnicą lub przeciążeniem zęba, a także w wyniku wady zgryzu lub choroby okluzyjnej.
W skutecznym znieczuleniu, po usunięciu zapalnych tkanek z kanałów zębowych, lekarz wypełnia je bardzo szczelnie odpowiednim materiałem, wykorzystując do tego celu specjalne urządzenie. Aby nie przeoczyć niewidocznych gołym okiem małej średnicy kanałów stomatolog posiłkuje się mikroskopem zabiegowym. Cały zabieg leczenia kanałowego wykonywany jest z użyciem koferdamu – specjalnej gumy izolującej leczony ząb do środowiska jamy ustnej. Leczenie jest wówczas bezpieczne i komfortowe dla Pacjenta, ponieważ wszystkie stosowane leki oczyszczające kanały zębowe i niszczące bakterie nie przedostają się do jamy ustnej i gardła.
Powtórne leczenie kanałowe (reendo)dopłata 340 zł