Stomatologia estetyczna

Patron naszej kliniki – Leonardo da Vinci – napisał kiedyś: „Najbardziej ci do twarzy z uśmiechem”. Odwołując się do tych słów, proponujemy leczenie kompleksowe, które zapewni Ci naturalny, idealnie dopasowany do wyglądu i proporcji twarzy uśmiech – piękniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.


Piękny i zdrowy uśmiech dodaje nam pewności siebie i sprawia, że częściej się uśmiechamy. Co za tym idzie? Gdy częściej się uśmiechamy, jesteśmy postrzegani cieplej przez inne osoby, ale też samych siebie wprowadzamy w dobry nastrój. Dzięki zabiegom dopasowanym do potrzeb pacjenta jesteśmy w stanie poprawić estetykę uśmiechu i sprawić, aby przynosił on dużo radości. Warto wiedzieć, że na piękny uśmiech składa się wiele czynników. Projektując piękny uśmiech nie bierzemy pod uwagę tylko kształtu i koloru zębów, ale również harmonię dziąseł, dynamikę uśmiechu, czy ekspozycję zębów, np. przy mówieniu. Często, aby uzyskać zadowalający efekt, konieczne jest leczenie kompleksowe, które składa się z wielu etapów leczenia i może trwać nawet do kilkunastu miesięcy. Zdecydowanie jesteśmy zwolennikami naturalnych uśmiechów!


Do zabiegów, które poprawiają estetykę uśmiechu należą:

Profesjonalna higienizacja

Profesjonalne oczyszczanie zębów ze złogów kamienia i osadów jest najważniejszym elementem w profilaktyce chorób przyzębia (dziąseł i kości). Do usuwania kamienia nazębnego w naszej klinice używamy urządzenia Cavitron, dzięki któremu bezboleśnie można usunąć złogi nawet 4 mm poddziąsłowo. Całkowity zabieg higienizacyjny składa się ze skalingu, czyli usunięcia kamienia nazębnego naddziąsłowo i poddziąsłowo, z piaskowania osadów oraz dokładnego polerowania specjalistycznymi pastami, aby powierzchnie zębów były gładkie – dzięki temu płytka nazębna będzie się mniej osadzała. Kolejnym ważnym elementem wizyty jest instruktaż higieny jamy ustnej, tak aby pacjent sam mógł zadbać o swoje zęby i dziąsła w najlepszy możliwy sposób. Dodatkowo odpowiemy na wszystkie pytania na temat domowej higieny jamy ustnej.


Licówki

Są to porcelanowe lub kompozytowe „łuski”, które zakłada się na widoczną część zęba. Stosuje się je przede wszystkim na zębach przednich. W łuku górnym najczęściej robi się 10 licówek – od „piątki” do „piątki”, tak aby odbudowa była jednolita, a efekt naturalny i piękny. Dzięki licówkom możemy korygować kolor przebarwionych zębów, kształt, nierówności, uszkodzenia zębów, czy nawet przerwy między zębami. Jest to rozwiązanie najbardziej estetyczne z możliwych, ale nie zawsze możliwe od razu. Aby móc cieszyć się odbudową zębów za pomocą licówek, ważna jest prawidłowa okluzja.


Wybielanie

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, a dzięki nowoczesnym metodom wybielania zębów możemy wykonywać wybielanie bezpiecznie dla naszych zębów. Mamy dwie metody wybielania zębów. Pierwszą z nich stosujemy w domu i jest to metoda nakładkowa – pacjent dostaje nakładki pasujące do jego zębów i sam aplikuje preparat wybielający. Takie wybielanie trwa około dwóch tygodni. Drugą możliwością jest wybielanie w gabinecie stomatologicznym bezpośrednio przez stomatologa produktem Prevdent. Oprócz działania wybielającego odbudowuje on szkliwo poprzez zawartość w produkcie nanohydroksyapatytów – dzięki temu zęby stają się nie tylko białe, ale i błyszczące. Dodatkowo już kilka dni po zabiegu zęby są mniej wrażliwe na zimno. Warto wiedzieć, że wybielanie nie zawsze jest możliwe. Stomatolog po badaniu klinicznym pacjenta stwierdza, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu i czy pacjent potrzebuje leczenia poprzedzającego wybielanie. Takimi zabiegami może być kompleksowa higienizacja lub wymiana nieszczelnego wypełnienia. W sytuacji, gdy zęby mają stare wypełnienia lub są odbudowane protetycznie (korona lub licówka), po wybielaniu konieczna może okazać się wymiana wypełnień, jak i odbudów protetycznych – ze względu na różnice koloru. Efekt wybielania może utrzymywać się przez dłuższy lub krótszy czas, a zależy to w dużej mierze od diety i przyzwyczajeń higienizacyjnych pacjenta.


„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego”

Phil Bosmans

Pamiętaj, nic tak nie ociepla naszego wizerunku jak szczery, zdrowy uśmiech prosto z serca. 80% osób ankietowanych nie jest zadowolonych ze swojego uśmiechu. Zęby razem z nami starzeją się i z upływem czasu zmienia się ich kształt i kolor w wyniku nieprawidłowej okluzji i naturalnych procesów.