Laserowe powiększanie ust LipLase ™

Pięknie wykrojone, wyraziste usta to ozdoba każdej kobiecej twarzy. Nie może więc dziwić, że laserowe powiększanie ust, czy raczej ich naturalne ujędrnianie i przywracanie im młodego wyglądu przy pomocy procedury LipLase™, to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.


Dyskretna i bezpieczna metoda powiększania ust

Korekta ust LipLase™ z użyciem lasera erbowo-yagowego (Er:YAG) Fotona to znakomita alternatywa dla zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. LipLase™ to procedura w pełni przewidywalna, która zapewnia wolny od przerysowań, dyskretniejszy efekt niż druga z wymienionych metod. Ponadto laserowe powiększanie ust to zabieg całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny, wolny od dolegliwości bólowych i niewymagający rekonwalescencji pacjenta.

Jak przebiega zabieg powiększania ust LipLase™?

Podczas zabiegu LipLase™ czerwień wargowa jest kilkukrotnie poddawana działaniu wiązki termicznie indukowanej energii cieplnej lasera Er:YAG Fotona. Co istotne, naświetlanie wykonuje się zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnątrzustnie. Dzięki kontrolowanemu podgrzewaniu tkanek i zwiększonemu napięciu włókien kolagenowych zabieg stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co wraz z poprawą ukrwienia, dotlenienia i odżywienia tkanek przekłada się na ich regenerację. W efekcie usta stają się bardziej jędrne, zwiększa się objętość czerwieni wargowej, a jednocześnie następuje redukcja zmarszczek tworzących się wokół czerwieni wargowej.


Przewidywalność i bezpieczeństwo zabiegu LipLase™

Podczas zabiegu laser erbowo-yagowy pracuje w trybie Smooth, co gwarantuje brak ryzyka poparzeń tak delikatnych struktur, jakimi są wargi. Procedura LipLase™ jest bardzo komfortowa dla pacjenta – nie powoduje dolegliwości bólowych, a ślady działania lasera są niemal niewidoczne, co pozwala na szybki powrót pacjenta do normalnych aktywności. Tylko w niektórych przypadkach w okolicach ust pojawia się niewielki obrzęk, może dojść także do delikatnego złuszczenia naskórka czerwieni wargowej (jest to efekt jego lekkiego odparowywania podczas zabiegu).

Czy zabieg należy powtarzać?

LipLase™ wykorzystuje naturalny potencjał tkanek do uzyskania długotrwałego efektu powiększenia ust. Zależnie od oczekiwanego rezultatu, ta w pełni bezpieczna procedura można być powtarzana. Druga sesja nie powinna jednak mieć miejsca wcześniej niż po upływie 4 tygodni od pierwszego zabiegu. Nie zaleca się przeprowadzania tej procedury w okresie silnego nasłonecznienia.