Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum skończyłem w 2013 r., opuszczając, jak się okazało na stałe, rodzimy Kraków. Staż podyplomowy odbyłem w Instytucie Stomatologii UM w Łodzi. W tym okresie nauczyłem się korzystać z mikroskopu zabiegowego i już nigdy nie chciałem się z nim rozstać (podobnie jak z Łodzią).
W praktyce zawodowej zajmuję się odraczaniem konieczności ekstrakcji zęba – leczeniem endodontycznym. Znane jest ono szerzej pod nazwą kanałowego – stąd w zawodowym żargonie lekarzy endodontów nazywa się często pieszczotliwie „kanalarzami”. Dla struktury korzenia jest to rodzaj drugiej szansy – życia po życiu. Ząb po zakończonym leczeniu kanałowym i odpowiedniej odbudowie ma szansę służyć przez wiele lat.
Specjalizuję się w trudnych przypadkach leczenia kanałowego, w tym ponownym leczeniu kanałowym (re-endo), usuwaniu złamanych narzędzi i zamykaniu perforacji. Zastosowanie mikroskopu w codziennej pracy pozwala mi na dostrzeżenie w kilkumilimetrowym polu zabiegowym kluczowych dla powodzenia leczenia szczegółów niewidocznych gołym okiem. W codziennej praktyce kieruję się zasadami stomatologii kompleksowej w ukierunkowaniu na indywidualne potrzeby każdego Pacjenta. Jestem zwolennikiem minimalnie inwazyjnego leczenia oraz stomatologii opartej na faktach (EBD – Evidence-Based Dentistry). Jestem członkiem założycielem Stowarzyszenia Endodoncji Mikroskopowej STEM działającego od 2019 roku. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc czynny udział i wymieniając doświadczenia na konferencjach naukowych z dziedziny endodoncji.