Biostymulacja laserowa w stomatologii

2022-06-14
Każdemu pacjentowi zależy na tym, aby po przebytym zabiegu jak najszybciej wrócić do sprawności fizycznej i do normalnej aktywności. Dlatego bardzo ważne jest, aby stosować terapię pozabiegową, na przykład taką jak biostymulacja laserowa, która przyspiesza gojenie ran oraz ogranicza dolegliwości bólowe. Na czym polega biostymulacja laserowa? Biostymulacja laserowa polega na naświetlania miejsc zmienionych chorobowo światłem […]

Każdemu pacjentowi zależy na tym, aby po przebytym zabiegu jak najszybciej wrócić do sprawności fizycznej i do normalnej aktywności. Dlatego bardzo ważne jest, aby stosować terapię pozabiegową, na przykład taką jak biostymulacja laserowa, która przyspiesza gojenie ran oraz ogranicza dolegliwości bólowe.

Na czym polega biostymulacja laserowa? Biostymulacja laserowa polega na naświetlania miejsc zmienionych chorobowo światłem laserowym o niskiej mocy. Nie wywołuje to destrukcji komórek, regenerując jednocześnie tkanki i hamując stany chorobowe w sposób szybki i bezbolesny.

Biostymulacja laserowa powoduje:

  • stymulację systemu immunologicznego i wzrost odporności,
  • stymulację metabolizmu oddychania i podziału komórek,
  • stymulację mikrokrążenia,
  • wzrost syntezy kolagenu,
  • wzrost efektów przeciwbólowych, przeciwzapalnych oraz przeciwobrzękowych,
  • pozytywny wpływ na procesy utleniające i regenerujące skórę.

Jak przebiega zabieg?

Skoncentrowana wiązka światła laserowego niskiej mocy jest kierowana na leczoną okolicę (od kilku do kilkunastu minut). Naświetlanie laserem jest bezbolesne i – w zależności od wskazań, o których decyduje lekarz – zabieg ten powinien być powtarzany kilkukrotnie. Należy zawsze pamiętać, aby w czasie stosowania lasera chronić oczy specjalnymi okularami z odpowiednim filtrem. Dotyczy to zarówno pacjenta, jak i personalu wykonującego zabieg.

Przeciwwskazania do stosowania biostymulacji laserowej

Biostymulacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, jednak w przypadku niektórych chorób (uwzględniając również stadium choroby) należy zachować ostrożność. Najważniejszymi przeciwwskazaniami do zastosowania tej metody są:

  • choroby nowotworowe,
  •  nadczynność tarczycy,
  • w przypadku kobiet – miesiączka i ciąża.

Ponadto kolejnym przeciwwskazaniem do poddania się zabiegowi biostymulacji laserowej jest używanie przez pacjenta rozrusznika serca.

W Vinci Clinic przywiązujemy ogromną uwagę do opieki pooperacyjnej, wykorzystując fizykoterapię. Do tego celu stosujemy laser erbowo-yagowy (Er:YAG) oraz urządzenie Biomag generujące pole magnetyczne. Skontaktuj się z nami i umów na wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie!-> https://vinciclinic.pl/kontakt/.