Co to jest?

Invisalign to system unikatowych przezroczystych nakładek stosowanych w leczeniu ortodontycznym w celu uzyskania właściwego ustawienia zębów i prawidłowego zgryzu. Wykazuje on wysoką skuteczność w różnorodnych przypadkach klinicznych, takich jak m.in. nieprawidłowy nagryz poziomy i/lub pionowy.

Posiadamy złoty status Invisalign! W naszej klinice wykorzystujemy nowoczesny sprzęt
do wykonywania trójwymiarowych wycisków zębów.

Jak przebiega leczenia?

  • Leczenie z użyciem systemu Invisalign obejmuje trzy zasadnicze etapy – badanie i zaplanowanie leczenia, użytkowanie indywidualnie zaprojektowanych nakładek oraz utrwalenie uzyskanego wyniku leczenia za pomocą aparatu retencyjnego.
  • Przed rozpoczęciem terapii u pacjenta wykonywane jest badanie RTG/CBCT, które jest podstawą do przygotowania planu leczenia przy użyciu programu ClinCheck® 3D.
  • Po obliczeniu sił nacisku wywieranych podczas ruchów jamy ustnej przez poszczególne zęby, przygotowywane są (drukowane w 3D) indywidualne nakładki, idealnie dopasowane do sytuacji w jamie ustnej pacjenta.
  • Nakładki Invisalign noszone są przez 7–14 dni, następnie zastępowane kolejnym zestawem nakładek, uwzględniającym zmiany, jakie zaszły w tym czasie. Już po pierwszym etapie użytkowania nakładek pacjent dostrzega postępującą poprawę uśmiechu. Zalecane jest noszenie nakładek Invisalign przez 22 godzin na dobę, czyli wyjmowanie ich jest dozwolone na czas jedzenia i mycia zębów.
  • Podstawowa faza leczenia pod stałą kontrolą lekarza trwa około 6 do 8 tygodni, zależnie od zakresu oczekiwanych zmian. Wizyty kontrolne odbywają się zazwyczaj co 6–8 tygodni, w zależności od zaleceń lekarza.
  • Po zakończonym leczeniu pacjent otrzymuje indywidualnie zaprojektowany aparat retencyjny (Vivera® retainer), który powinien być użytkowany co noc, aby utrzymywać uzyskaną pozycję zębów. Dodatkowo na powierzchni językowej zębów przednich naklejany jest cieniutki drut.

Zalety systemu Invisalign

  • Nakładki Invisalign są niemal niewidoczne, komfortowe w użyciu, łatwe do założenia i zdjęcia przez pacjenta, co ułatwia utrzymywanie prawidłowej higieny jamy ustnej.
  • Nowatorski materiał SmartTrack®, z którego wykonywane są nakładki, jest bardziej elastyczny, co zwiększa komfort użytkowania nakładek oraz pozwala na ich bardzo dokładne przyleganie do zębów, umożliwiając dokładne ruchy zębów według planu.
  • Nakładki są przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta – drukowane w 3D przy użyciu oprogramowania cyfrowego.
  • W trakcie leczenia nie ma wskazań do rezygnacji ze spożywania określonych grup pokarmów.