Fotoodmładzanie twarzy T3 Fotona
Ze skutkami starzenia, widocznymi już od około 30. roku życia, najlepiej walczyć, stosując bezpieczne, nieinwazyjne metody, które wspierają naturalne procesy naprawcze – takie jak fotoodmładzanie T3 Fotona. Zaletami tej procedury, poza bezpieczeństwem i komfortem dla pacjenta jest krótki czas zabiegu i powrotu do codziennych aktywności. Zabieg zapewnia efekt podobny do serii peelingów czy mikrodermabrazji, ale bez nadmiernego złuszczania naskórka.
Dla kogo zabieg fotoodmładzania?
Procedurze tej mogą poddać się osoby, u których występują oznaki upływu czasu takie jak zwiększona wiotkość skóry, zmarszczki (w tym mimiczne i „kurze łapki”), rozszerzone pory i naczynka, a także niezbyt intensywne przebarwienia skóry, nierówności i inne defekty skóry, piegi oraz zmiany potrądzikowe.
Na czym polega zabieg fotoodmładzania?
Przy użyciu krótkich, bezbolesnych dla pacjenta impulsów lasera neodymowo-yagowego (Nd:YAG) Fotona na różnych głębokościach skóry dochodzi do serii mikrouszkodzeń. Ich skutkiem jest przebudowa kolagenu, a zarazem efekt liftingu, który nadaje twarzy młodszy, bardziej dynamiczny wygląd. Dodatkowo procedura ta umożliwia ujednolicenie koloryty skóry dzięki częściowej redukcji przebarwień. Zabieg fotoodmładzania twarzy trwa przeciętnie około 30 minut, wraz z szyją – 45 minut.
Zalecenia pozabiegowe
Po przeprowadzeniu procedury fotoodmładzania skóra może być delikatnie obrzęknięta i zaczerwieniona, jednak objawy te powinny ustąpić w ciągu jednego dnia. Zaleca się, by przez kilka tygodni po zabiegu stosować kremy z filtrem SPF 50 i unikać sytuacji, w których może dochodzić do rozszerzenia naczyń krwionośnych (korzystanie z sauny, siłowni, gorące kąpiele, znaczny wysiłek fizyczny, spożywanie alkoholu itp.). Zabieg fotoodmładzania można powtarzać (łącznie od 3 do 6 sesji), ale przerwy pomiędzy kolejnymi sesjami powinny wynosić nie mniej niż 2 tygodnie.