Protetyka komputerowa Łódź

Protetyka komputerowa Łódź

Cerec 3D jest rewolucyjnym systemem komputerowego projektowania i wykonywania najestetyczniejszych pełnoceramicznych koron i mostów, a co bardzo ważne wykonania ich bez konieczności pobierania nieprzyjemnych dla pacjenta wycisków oraz skrócenia całego leczenia do jednej wizyty.

Tradycyjny sposób wykonywania uzupełnień protetycznych po odpowiednim przygotowaniu zębów wymaga pobrania wycisków, które mogą być dla pacjenta niekomfortowe. Wyciski są wysyłane do pracowni protetycznej.

Dzięki systemowi Cerec 3D skanujemy wcześniej przygotowane zęby kamerą Cerec Bluecam, co umożliwia uzyskanie obrazu pełnego uzębienia w komputerze. Zeskanowane uzębienie pacjenta stanowi wirtualny model na podstawie którego możemy zaprojektować pełnoceramiczne korony, mosty, inlay, onlay, łączniki i korony implantologiczne.

Na wykonanie w tradycyjny sposób powyższych uzupełnień w pracowni protetycznej potrzeba zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni, dzięki Cerec-owi 3D proces ten możemy skrócić od kilku do kilkunastu minut. Przykładem może być wykonanie pojedynczej korony lub licówki zajmujące pracowni protetycznej ok 5 dni, dziś możemy to samo wykonać w ciągu 30-50 min w gabinecie w zależności od wybranego przez pacjenta materiału.

Dodatkową zaletą komputerowej protetyki jest możliwość zobaczenia na ekranie monitora zaprojektowane korony oraz uwzględnienie na tym etapie sugestii pacjenta odnośnie kształtu oraz wygladu jego nowych zębów.

Jeśli mamy już wykonaną  wirtualną koronę lub inną odbudowę protetyczną, która została zaakceptowana przez pacjenta, pozostaje wybrać rodzaj i kolor materiału z którego zostanie wycięta nasza praca przez frezarkę numeryczną  Cerec MCXL. Średni czas wycinania korony to ok 15 min.

Dokładność wykonanych koron komputerowo sięga 0,2 mikrometrów, co nie jest możliwe do osiągnięcia w tradycyjny sposób i w przybliżeniu odpowiada średnicy ziarna cementu stomatologicznego. Po wycięciu korona zostaje ostatecznie ucharakteryzowana pod względem kolorystycznym, zostają dodane charakterystyczne cechy koloru i kształtu zębów, następnie możemy ostatecznie cementować ją w ustach pacjenta. Średni czas potrzebny na wykonanie korony to 1,5-2 godziny zamiast 5-7 dni.

Zalety protetyki komputerowej Łódź:

  1. Skrócenie czasu leczenia do jednej wizyty;
  2. Brak tymczasowych koron lub mostów;
  3. Brak nieprzyjemnych wycisków;
  4. Dużo większa dokładność pracy;
  5. Wysoka estetyka;
  6. Możliwość wizualizacji wykonywanych koron i mostów;
  7. Brak nieestetycznego metalu