dr n. med. Tomasz Maria Kercz
lider zespołu klinicznego
Lekarz stomatolog z wykształcenia, powołania i wewnętrznego przymusu (złośliwi twierdzą, że nieuleczalny pracoholik), z pasją wykonujący swój zawód od blisko 40 lat. Członek Akademii Pierre’a Faucharda (USA) oraz aktywny członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.
- Nauczyciel akademicki (AM Łódź) – 1985–1995
- Doktor nauk medycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (dysfunkcje narządu żucia z wykorzystaniem różnych metod diagnostycznych) – 2000
- Założyciel i redaktor naczelny portalu Dentonet.pl – od 2000
- Założyciel i redaktor naczelny czasopisma e-Dentico – 2004–2019
- Pomysłodawca i kierownik naukowy konferencji Asysdent – od 2014
- Członek zarządu prestiżowej Akademii Pierre’a Faucharda (USA) – od 2016
- Aktywny członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej – od 2017
- Członek zarządu fundacji „Smile Together – Uśmiechnijmy się razem” – od 2019
- Autor i współautor ponad 30 publikacji naukowych
- Prowadzi kanał edukacyjny na You Tube – Stomatologia TMK
dr n. med. Tomasz Maria Kercz
Lekarz stomatolog z wykształcenia, powołania i wewnętrznego przymusu (złośliwi twierdzą, że nieuleczalny pracoholik), z pasją wykonujący swój zawód od blisko 40 lat. Członek Akademii Pierre’a Faucharda (USA) oraz aktywny członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.
Studia stomatologiczne, które odbywałem w bardzo trudnych czasach (przełom lat 70. i 80.), nie przekonały mnie do przyszłego zawodu. Dopiero po ich ukończeniu, gdy już pracowałem, zacząłem odkrywać stomatologię. Mimo że minęło już prawie 40 lat, to każdego roku odkrywam nowe możliwości tej specjalności medycznej. Jestem świadkiem niesamowicie dynamicznego rozwoju technologicznego w stomatologii, która diametralnie różni się od tej sprzed lat. Stosowanie zaawansowanej technologicznie aparatury (m.in. tomograf 3D, lasery czy skanery) to obecnie niezwykłe ułatwienie i wartość dodana w mojej pracy zawodowej. Aby sprostać wyzwaniom tego szalonego postępu, niezbędna jest permanentna edukacja – zdobywałem ją m.in. w Mediterranean Prosthodontic Institute (Hiszpania), University of North Carolina (USA), Bicon Institute in Boston (USA) oraz Curriculum Implantologiczne ITI (Bazylea, Szwajcaria). Ponieważ pierwsze 10 lat pracowałem na mojej łódzkiej Alma mater, edukacja i współpraca z młodymi lekarzami jest mi wciąż bliska (autor i współautor ponad 30 publikacji naukowych, w tym podręczników; założyciel i redaktor naczelny portali Dentonet.pl, Dentowizja.pl, czasopisma naukowego „e-Dentico”; pomysłodawca i organizator konferencji naukowych; prowadzenie staży podyplomowych). Moim zawodowym credo jest holistyczne podejście do pacjenta – kompleksowe leczenie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (diagnostyka, planowanie leczenia, protetyka, implantologia, chirurgia). Mogłem to potwierdzić w swojej pracy doktorskiej (2000 r.), która była podsumowaniem autorskich badań z zakresu dysfunkcji narządu żucia z wykorzystaniem różnych metod diagnostycznych. Na co dzień w swojej pracy staram się łączyć wrodzoną ciekawość małego chłopca z gorliwością neofity i zdroworozsądkowym podejściem do biznesu.
dr Anna Maria Kercz
Moja przygoda ze stomatologią rozpoczęła się wraz z podjęciem w 2008 roku studiów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Pięć lat później – już jako lekarz dentysta – z każdym kolejnym pacjentem coraz bardziej odkrywałam prawdziwe oblicza stomatologii. Stomatologia nie była moją „miłością od pierwszego wejrzenia”, ale im lepiej ją poznawałam, tym bardziej doceniałam możliwości jakie w połączeniu z nowoczesną technologią może dziś oferować pacjentom.
Od samego początku miałam szczęście pracować z pasjonatami swojego zawodu i w ten sposób moja miłość i pasja do stomatologii również zaczęły dojrzewać. Aby sprostać wyzwaniom i dorównać najlepszym, setki godzin spędziłam na szkoleniach i studiach podyplomowych w kraju i za granicą (m.in. Dawson Academy, USA).
Dzięki doświadczeniom wyniesionym z naszej kliniki i spotkaniu z wizjonerami światowej stomatologii w swojej pracy kieruję się dziś holistycznym podejściem do pacjenta. Dlatego wszystkie wykonywane przeze mnie rekonstrukcje protetyczne, wśród nich odbudowy bezpośrednie i pośrednie (overlay, inlay, onlay, licówki) zawsze uwzględniają poszanowanie zasad okluzji i zapewniają poprawną funkcję całego narządu żucia. Decyzje terapeutyczne podejmujemy często w zespole, planując kompleksowe leczenie.
System Invisalign, który odkryłam kilka lat temu, dopełnił moją wiedzę i pozwolił mi jeszcze bardziej zadbać o piękny uśmiech pacjenta (aspekt estetyczny), ale – w równie dużym stopniu – o optymalną funkcję układu stomatognatycznego. Bardzo dobre wyniki leczenia, m.in. dzięki technologii Invisalign, dają mi, jak i moim pacjentom ogromną satysfakcję i zadowolenie.
dr n. med. Łukasz Zadrożny
Wieloletni pracownik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – aktualnie adiunkt badawczo-dydaktyczny w Zakładzie Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej.
W 2022 roku w ramach stypendium NAWA PROM uczestniczył w miesięcznym wyjeździe badawczym do Melbourne Dental School. W trakcie wyjazdu prowadził badania naukowe, zajęcia i warsztaty dla rezydentów periodontologii oraz uzyskał status honorowego pracownika The University of Melbourne, Australia.
Jako Guest Faculty of Oral Implants związany jest też z Australasian College of Dental Practitioners
w Sydney w Australii.
Uczestnik staży zagranicznych na uniwersytetach: University Santiago de Compostela w Hiszpanii i Semmelweis w Budapeszcie na Węgrzech. Aktywnie współpracuje naukowo z ośrodkami z Australii, Włoch, Izraela, Korei Południowej i USA.
Członek Rady Naukowej Sekcji Cyfrowej Journal of Dentistry oraz polskiej edycji magazynu Implants, International Magazine of Oral Implantology. Recenzent w czasopismach takich jak Journal of Dentistry, Journal of Oral Implantology, International Journal of Computerized Dentistry, Journal of Clinical Medicine. Jest aktywnym członkiem Digital Dentistry Society (DDS) oraz European Association for Osseointegration (EAO) i AIC Europe.
W 2018 roku z wyróżnieniem obronił tytuł doktora nauk medycznych. Kierownik dwóch grantów naukowych WUM oraz stypendium Marszałka województwa Mazowieckiego dla doktorantów. Autor ponad 40 publikacji naukowych.
Key Opinion Leader AIC Europe oraz 3DII. Międzynarodowy wykładowca firm takich jak Osstem Implants i Ultradent.
Klinicznie zajmuje się minimalnie inwazyjną implantologią i chirurgią jamy ustnej.
dr Bartosz Siekierski
Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum skończyłem w 2013 r., opuszczając, jak się okazało na stałe, rodzimy Kraków. Staż podyplomowy odbyłem w Instytucie Stomatologii UM w Łodzi. W tym okresie nauczyłem się korzystać z mikroskopu zabiegowego i już nigdy nie chciałem się z nim rozstać (podobnie jak z Łodzią).
W praktyce zawodowej zajmuję się odraczaniem konieczności ekstrakcji zęba – leczeniem endodontycznym. Znane jest ono szerzej pod nazwą kanałowego – stąd w zawodowym żargonie lekarzy endodontów nazywa się często pieszczotliwie „kanalarzami”. Dla struktury korzenia jest to rodzaj drugiej szansy – życia po życiu. Ząb po zakończonym leczeniu kanałowym i odpowiedniej odbudowie ma szansę służyć przez wiele lat.
Specjalizuję się w trudnych przypadkach leczenia kanałowego, w tym ponownym leczeniu kanałowym (re-endo), usuwaniu złamanych narzędzi i zamykaniu perforacji. Zastosowanie mikroskopu w codziennej pracy pozwala mi na dostrzeżenie w kilkumilimetrowym polu zabiegowym kluczowych dla powodzenia leczenia szczegółów niewidocznych gołym okiem. W codziennej praktyce kieruję się zasadami stomatologii kompleksowej w ukierunkowaniu na indywidualne potrzeby każdego Pacjenta. Jestem zwolennikiem minimalnie inwazyjnego leczenia oraz stomatologii opartej na faktach (EBD – Evidence-Based Dentistry). Jestem członkiem założycielem Stowarzyszenia Endodoncji Mikroskopowej STEM działającego od 2019 roku. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc czynny udział i wymieniając doświadczenia na konferencjach naukowych z dziedziny endodoncji.
dr Michalina Skrzypińska
Już w liceum zależało mi na tym, aby mój zawód wiązał się z niesieniem pomocy innym, dlatego mój wybór był prosty: Uniwersytet Medyczny. Jako studentka kierunku lekarsko-dentystycznego uczestniczyłam w wielu akcjach jako wolontariusz (np. badania profilaktyczne w domach dziecka).
Moją edukację kontynuowałam na stażu podyplomowym pod okiem dr. Kercza, gdzie miałam możliwość dokładnego badania pacjentów i praktykować holistyczne leczenie pacjenta, które – w mojej ocenie – jest jedynym z wyboru dla dobra pacjenta. Jestem niezmiernie zadowolona pracując w zespole Vinci Clinic, gdzie możemy uzupełniać swoje kompetencje, wzajemnie inspirować i wspólnie podejmować decyzje terapeutyczne. Mój tzw. wolny czas wykorzystuję na udział w różnych kursach (m.in. Master Level) odbywających się w kraju i za granicą. Odkrywanie tajemnic stomatologii kompleksowej motywuje mnie do ciągłego udoskonalania swoich umiejętności zawodowych. Największą nagrodą za wykonaną pracę jest dla mnie uśmiech i zadowolenie pacjenta, daje mi to mnóstwo energii do dalszego działania.
mgr Mariusz Paliświat
Moje młodzieńcze lata poświęciłem sportowi wyczynowemu i jako reprezentant kraju w podnoszeniu ciężarów byłem wielokrotnie medalistą mistrzostw Polski. Sport zawodowy nie zawsze służy zdrowiu i tak właśnie stało się w moim przypadku. Przestałem być sztangistą i zacząłem edukację w kierunku fizjoterapii i rehabilitacji, aby pomagać osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji jak ja (miałem pod opieką wielu wybitnych sportowców).
Uczestniczyłem w licznych kursach z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich, akupunktury, igłoterapii i medycyny osteopatycznej, terapii narzędziowej, czaszkowo-krzyżowej i wisceralnej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej. W pracy zajmuję się pacjentami z dolegliwościami bólowymi, zaburzeniami funkcjonalnymi, jak i psychosomatycznymi. Zainspirowany przez dr. Kercza zagadnieniem coraz częściej występujących dysfunkcji czaszkowo-żuchwowo-kręgosłupowych, od kilku lat współpracuję z Vinci Clinic, gdzie wspólnie rozwiązujemy problemy naszych pacjentów. Jestem entuzjastą i popularyzatorem aktywnego i zdrowego trybu życia.