dr Anna Maria Kercz

lekarz stomatolog

Moja przygoda ze stomatologią rozpoczęła się wraz z podjęciem w 2008 roku studiów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Pięć lat później – już jako lekarz dentysta – z każdym kolejnym pacjentem coraz bardziej odkrywałam prawdziwe oblicza stomatologii. Stomatologia nie była moją „miłością od pierwszego wejrzenia”, ale im lepiej ją poznawałam, tym bardziej doceniałam możliwości jakie w połączeniu z nowoczesną technologią może dziś oferować pacjentom.

 Od samego początku miałam szczęście pracować z pasjonatami swojego zawodu i w ten sposób moja miłość i pasja do stomatologii również zaczęły dojrzewać. Aby sprostać wyzwaniom i dorównać najlepszym, setki godzin spędziłam na szkoleniach i studiach podyplomowych w kraju i za granicą (m.in. Dawson Academy, USA).

Dzięki doświadczeniom wyniesionym z naszej kliniki i spotkaniu z wizjonerami światowej stomatologii w swojej pracy kieruję się dziś holistycznym podejściem do pacjenta. Dlatego wszystkie wykonywane przeze mnie rekonstrukcje protetyczne, wśród nich odbudowy bezpośrednie i pośrednie (overlay, inlay, onlay, licówki) zawsze uwzględniają poszanowanie zasad okluzji i zapewniają poprawną funkcję całego narządu żucia. Decyzje terapeutyczne podejmujemy często w zespole, planując kompleksowe leczenie.

System Invisalign, który odkryłam kilka lat temu, dopełnił moją wiedzę i pozwolił mi jeszcze bardziej zadbać o piękny uśmiech pacjenta (aspekt estetyczny), ale – w równie dużym stopniu – o optymalną funkcję układu stomatognatycznego. Bardzo dobre wyniki leczenia, m.in. dzięki technologii Invisalign, dają mi, jak i moim pacjentom ogromną satysfakcję i zadowolenie.